build_links(); ?>
KuchniaUrodaZdrowie

Zielona herbata – zdrowie i witalność

Bardzo dawno temu chiński cesarz Szen Nung leżąc pod herbacianym krzewem pił swoją ulubioną przegotowaną wodę, w swoim zamyśleniu nie zauważył spadający listek, który prosto wpadł do jego naczynia. Smak wody oczarował króla. Zielona herbata, spożywana byłą głównie w Chinach i Japonii. Obecnie napój ten jest znany i ceniony na całym świecie.

Cup of tea with mint and lime on table on bright background

Napój z zielonej herbaty nie tylko rewelacyjnie smakuje, ale również posiada właściwości zdrowotne. Pochodzi z tego samego krzewu co czarna herbata, jednak produkcja wygląda inaczej. Zerwane świeże liście muszą wyschnąć, później lisie są poddawane parowaniu i suszeniu w celu zatrzymania procesu fermentacji.
Zielona herbata zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i neurodegeneracyjnych, a także redukuję masę ciała chroni przed zawałem serca, zapobiega rozwojowi chorób układu krążenia. Zawiera wiele minerałów, makroelementów i witamin. Dzięki dużej zawartości polifenoli, chroni komórki oraz tkanki przed niebezpiecznymi skutkami utleniania.
W medycynie ludowej herbata stosowana była jako lek na wszelkie dolegliwości, a picie było filozofią życia i codziennym rytuałem.
Czy warto ją pić? Owszem. Jednak najlepiej zachować rozwagę i zdrowy rozsądek.
Picie herbaty dostarcza dużo przyjemności, a przy tym ma korzystny wpływ na zdrowie i urodę, dzięki wspomaganiu wydolności antyoksydacyjnej organizmu.

Dodaj komentarz