build_links(); ?>
Uroda

Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów- czego powinnaś unikać?

Niemal każda kobieta marzy o tym, aby być posiadaczką zdrowych, lśniących i pięknych włosów. Jednak nie jest to łatwe do osiągnięcia, szczególnie, że wiele kobiet nawet nieświadomie popełnia błędy, które powodują, że włosy nie prezentują się idealnie.

O jakie błędy chodzi i na co należy szczególnie zwracać uwagę i czego unikać?

1. Mycia włosów w zbyt gorącej wodzie – tak to jeden z najczęściej popełnianych błędów, woda do mycia włosów nie powinna przekraczać 38 stopni.

2. Pocieranie i nieostrożne traktowanie włosów mokrych i wilgotnych- należy pamiętać, że włosy są wtedy szczególnie podatne na złamania, czy zniekształcenia. Dlatego można je lekko osuszyć i odcisnąć nadmiar wody, ale nigdy nie można ich energicznie pocierać!

3. Suszenie- oczywiście nie podlega dyskusji, że suszarka ma negatywny wpływ zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Dlatego też jeśli jest taka możliwość, warto pozwolić włosom na to, aby same wyschły.

4. Zła dieta- włosy odżywione są zdrowsze, dlatego też dieta, która jest uboga w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, czy białka sprawia, że włosy nie mają wszystkich substancji odżywczych, które są im potrzebne do prawidłowej budowy oraz wzrostu.

5. Stronienie od wizyt w profesjonalnym salonie fryzjerskim- jak wiadomo o włosy trzeba odpowiednio dbać. Regularne podcinanie końcówek ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Należy także pamiętać, aby różnego rodzaju koloryzacje również przeprowadzać pod okiem profesjonalisty.

Piękne włosy to niewątpliwie ogromny atut każdej kobiety, dlatego też należy o nie odpowiednio dbać, a te odwdzięczą się swoim nienagannym wyglądem.

Dodaj komentarz