build_links(); ?>
Styl życiaZdrowie

Jak zmotywować się do działania

Są takie dni, kiedy nic się nie chce. Po prostu wolimy zostać w łóżku, otulić się ciepłą kołdrą i ostatnią rzeczą, na jaką mamy ochotę, są spotkania z innymi ludźmi.

Nie ma w tym nic złego, każdy potrzebuje czasami odpocząć i spędzić dzień nic nie robiąc. Problem pojawia się, gdy takie dni zdarzają się nazbyt często, wpływają negatywnie na nasze samopoczucie oraz są przyczyną konfliktów. Umówmy się – jeden dzień w łóżku raz w miesiącu to nic złego, ale gdy nie wychodzimy z niego już ósmy dzień, coś jest nie tak. Bezczynność może być początkiem depresji. Jeśli cierpisz na brak motywacji do działania, musisz coś z tym zrobić, ponieważ może to źle wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne.

Jak więc zmotywować się do działania? Jak wstać z łóżka i zacząć realizować plany, gdy tak bardzo się nie chce, na zewnątrz zimno i w dodatku czujemy, że cały świat jest przeciwko nam?

1. Zrób listę zadań
Po prostu weź kartkę i długopis, a później wypisz wszystko to, co masz do zrobienia. Nie planuj tego na konkretne godziny, niech to będą po prostu hasła odnoszące się do czynności, które musisz wykonać. Zapomnij o rzeczach, które skazane są na porażkę, bo to tylko może jeszcze bardziej zepsuć Ci humor. Skup się na czynnościach i zadaniach, które jesteś w stanie wykonać.

2. Idź na spacer
Pomoże to dotlenić Twój mózg. Rozruszasz mięśnie i poczujesz się psychicznie lepiej, ponieważ nawet krótki spacer spowoduje, że dostaniesz zastrzyku endorfin. Jeśli lubisz ćwiczyć możesz zamiast spaceru zrobić trening albo pobiegać.

3. Wyjdź do ludzi
Jakkolwiek banalnie to zabrzmi – wyjdź do ludzi. Umów się ze znajomymi, odwiedź kogoś bliskiego, idź do kina albo do teatru. Na pewno od razu poczujesz się lepiej i będziesz miała więcej chęci do działania.

Te trzy kroki pomogą Ci zorganizować swój dzień. Dzięki temu spędzisz go produktywnie i nie będziesz miała poczucia zmarnowanego czasu. I nie zapomnij się uśmiechać!

Dodaj komentarz