build_links(); ?>
Podróże

Turcja to nie tylko leżaki

Turcja to nie tylko plaże Anatolii czy Antali, ale także wiele miejsc zróżnicowanych krajobrazowo i kulturowo. Wybierając się do tego kraju warto przejrzeć oferty biur podróży i zdecydować się nie tylko na plażowanie, ale także poznanie tego kraju.

Na początkowo możemy zacząć od zachodniego wybrzeża. Jeśli zdecydujemy się na dotarcie z Warszawy do Istambułu warto poświęcić mu kilka dni. Przy tak dużej ilości miejsc do odwiedzenia minimum to 4 dni. Choć jak twierdzą przewodnicy nawet 2 tygodnie może okazać się niewystarczające. Na naszej liście miejsc do odwiedzenia powinna znaleźć się stara część Stambułu z takimi zabytkami jak Hagia Sophia, Błękitny Meczet (Blue Mosque), Topkapy Palace, Grand Bazar. Warto także zobaczyć część wschodnią Stambułu z bazarem przeznaczonym głównie dla mieszkańców Stambułu mieści się on w dzielnicy Kadikoy.
Poruszając się dalej w dół zachodniej części Turcji warto zobaczyć Burse, Izmir i Pamukkale. Po odwiedzeniu tych miejsc Grecja zdaje się nam jakby mniejsza i już nie taka zabytkowa. Poruszając się autobusami rejsowymi mamy mniejszą szansę na zobaczenie mniejszych miasteczek, dlatego warto skorzystać z biura podróży, które oferuje taką usługę lub wynająć busa będąc już na miejscu w Stambule.
Z wymienionych miejsc największe wrażenie robi Izmir w raz z ruinami starożytnego teatru. Jeśli będziecie mieli możliwość wyboryu godziny zwiedzania warto rozważyć popołudnie i pozostać tam do zachodu słońca. Wówczas piękna gra świateł i cieni oddaje prawdziwą monumentalność tych ruin.
Na zaproponowaną podróż warto wybrać się poza sezonem.

Dodaj komentarz