build_links(); ?>
PodróżePrzyroda

Toskania dla zmotoryzowanych

W Toskanii zdążyło się już zakochać mnóstwo osób. Podróże na włoskie prowincje cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Jeżeli cenimy wypoczynek organizowany na własną rękę, wyjazd do Toskanii to strzał w dziesiątkę.

Wymarzoną lokalizacją dla zmotoryzowanych amatorów turystyki w stylu slow jest Dolina Val D`Orcia. Obszar ten obfituje w zapierające dech w piersiach pejzaże i malownicze miasteczka na stromych wzniesieniach. Nie obejdziemy się tam bez samochodu lub choćby skutera, gdyż trasy pomiędzy miejscowościami są długie i kręte a komunikacja zbiorowa nie kursuje często.

Val D`Orcia to wizytówka Toskanii i Włoch. Widoki z tej doliny znajdziemy na większości widokówek i w turystycznych folderach. Samotne kępy cyprysów, malownicze drogi obsadzone kwiatami i przepiękne stare budynki otoczone polami uprawnymi to tylko namiastka tego, co nas czego po wizycie w tej lokalizacji.

Kluczowe punkty w dolinie to stare klasztory i miasteczka. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Montepulciano, piękna jest również Pienza. To miejscowości, w których ruch turystyczny jest jeszcze na średnim poziomie. Nie spotkamy tu hord kolorowych turystów z aparatami, którzy zadepczą wszystko, co nieopatrznie wpadnie im pod nogi. Val D`Orcia jest pięknym miejscem pełnym spokoju, miasteczka są senne, a ich mieszkańcy żyją w zgodzie z własnym rytmem, nie są aż tak nastawieni na turystów, by rezygnować z osławionej sjesty. Jeżeli przyjemność sprawia nam poznawanie prawdziwych miejsc, z prawdziwymi mieszkańcami to będzie strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz