build_links(); ?>
Inne ciekawostkiPrzyroda

Jak pozbyć się muszek owocówek w domu?

Każdy nas borykał się z problemem muszek owocówek, przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego problemu..

Muszki owocówki występują w pobliżu owoców, kompotów, soków. Owady przyciąga słodki zapach, fermentacje. Samice potrafią złożyć nawet 60 jaj dziennie, gdzie po 10 dniach wyrasta dojrzały osobnik. Jeżeli chcemy pozbyć się muszek w domu, to powinniśmy zacząć od pozbycia się miejsc, gdzie te jaja mogą być składane. Należy wyrzucić zepsute owoce, skórki, butelki po sokach itp. Umyć naczynia, gdzie leżały/leżą owoce, może pozostała na nich niewielka ilość soku, która przyciąga muszki. Ważnym elementem jest też kosz, dobrze jest wynieść śmieci i umyć go. Umycie szafek, blatów, podłogi pomoże nam w pozbyciu się złożonych już jaj. Dobrym sposobem na pozbycie się już dorosłych muszek jest wciągnięcie ich do odkurzacza. Taką czynność należy powtórzyć kilkakrotnie.
Można przygotować pułapkę w postaci słodkiego soku, kawałka owocu lub skórki w słoiku. Słoik należy przykryć szczelnie folią i zrobić kilka małych otworków, tak żeby muszki mogły wejść. Poczekać około godziny, muszki na pewno się nie oprą. Słoik możemy wykorzystać również w inny sposób na wyłapanie muszek owocówek, w tym celu należy napełnić go octem, wodą, sokiem oraz płynem do mycia naczyń w równych proporcjach. Słoik pozostawiamy najlepiej na kilka godzin w bliskiej odległości od muszek. Sok zwabi muszki, a ocet je wyeliminuje. po tym czasie zobaczymy w słoiku wiele utopionych muszek.

Dodaj komentarz