build_links(); ?>
Podróże

Paryskie podziemia: gdzie warto się wybrać?

Piękne budowle oraz galerie pełne wspaniałych dzieł sztuki to walory, dzięki którym Paryż stał się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie.

Wycieczki do francuskiej stolicy ma w swojej ofercie niemal każde biuro podróży, a tutejsze atrakcje turystyczne sprawiają, że chętnych na udział w takich wyprawach nie brakuje. Warto jednak pamiętać, że w czasie wycieczki po tym niezwykłym mieście można ujrzeć wiele ciekawych atrakcji nie tylko na powierzchni ziemi. W paryskich podziemiach czeka na nas wiele niespodzianek, a podziemny Paryż może się okazać równie ciekawym celem wyprawy, jak jego historyczne ulice.
Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie takiej podziemnej wyprawy? Podziemia Notre Dame to jedna z ważniejszych atrakcji, które czekają w Paryżu na miłośników podziemnych przygód. Katedralna krypta kryje wiele tajemnic, podobnie zresztą jak mauzoleum, które otwarte zostało dopiero w latach 60. XX wieku. Paryż może się tez pochwalić innymi, ciekawymi kryptami, które znajdują się pod innymi zabytkami sakralnymi. Wycieczki po podziemiach pod bazyliką św. Dionizego oraz wizyta w tak ciekawym miejscu, jak krypty Panteonu, to kolejne ciekawe propozycje dla tych, którzy chcą poznać mniej znane oblicze francuskiej stolicy. Paryskie katakumby, będące miejscem spoczynku wielu mieszkańców miasta, a jednocześnie – pamiątką po górniczych tunelach – są kolejnym ciekawym punktem na trasie wycieczki po miejskich podziemiach. Wrażenia związane ze zwiedzaniem tej wyjątkowej nekropolii na długo pozostają w pamięci, warto zatem wizytę w katakumbach uwzględnić w programie swej podziemnej wycieczki.

Dodaj komentarz