build_links(); ?>
UrodaZdrowie

Kosmetyki naturalne

W ostatnich latach konsumenci coraz bardziej zaczynają zdawać sobie sprawę jak szkodliwa dla organizmu jest szeroko rozumiana chemia zwarta w kosmetykach. Dlatego coraz popularniejsze stają się kosmetyki ekologiczne, oparte na naturalnych składnikach.

Kosmetyki ekologiczne są niezwykle łagodne dla skóry. Ich składniki są niezwykle aktywne, a formuły pozwalają na bardzo skuteczny transport tychże składników do skóry, gdzie działają one mocno i długo. Jako przykład można podać tutaj olejek arganowy i masło shea, które nawilżają i regenerują naskórek. Gwarancją jakości tego rodzaju kosmetyków są na przykład międzynarodowe certyfikaty BIO – tylko niektóre firmy mają prawo umieszczać je na swych opakowaniach, więc kiedy się na nich znajdą produkt jest naprawdę naturalny. Jak więc widać, naturalne i organiczne kosmetyki są obecnie modne nie bez powodu. Ich skład i sposób produkcji sprawiają, że bardzo dobrze oddziałują one na organizm ludzi i przynoszą mu wyłącznie korzyści.
Obecnie wzrosła świadomość zalet, jakie niesie ze sobą dbanie o zdrowie. Ludzie zaczynają więc zdrowo się odżywiać i uprawiać sporty. Jednocześnie coraz więcej osób decyduje się sięgać po kosmetyki ekologiczne. Kiedy dopiero co zagościły one na półkach sklepowych, a ich popularność gwałtownie zaczęła rosnąć, pojawiły się liczne głosy mówiące, że to tylko chwilowy trend. Moda na kosmetyki naturalne wciąż jednak nie przemija i co więcej – kosmetyki te zyskują nowych zwolenników. Nic dziwnego, bo ich stosowanie niesie ze sobą ogromnie wiele zalet. Kosmetyki ekologiczne charakteryzują się oczywiście wykorzystaniem w recepturze jedynie naturalnych składników, które zazwyczaj nie są szkodliwe dla skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków konwencjonalnych nie trzeba się więc obawiać zatkanych porów, naruszonej naturalnej bariery lipidowej, wysypek czy przesuszenia.

1 komentarz

  • Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij swoje zakupy w Cedrynek – naturalne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji urody, których składu będziesz na 100% pewna!

Dodaj komentarz