build_links(); ?>
Styl życiaZdrowie

Jak poradzić sobie z bezsennością

Każdy z nas wie, że trudności w zasypianiu, uporczywe budzenie się w środku nocy mogą stać się problemem nie do zniesienia, który często zakłóca nasze prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Jest kilka sposobów, które pomogą nam skutecznie poradzić sobie z bezsennością.
Jednym z nich jest wygodny właściwie dobrany materac oraz odpowiednio duże łóżko.
Ważne jest również, abyśmy zadbali o odpowiedni kolor pościeli oraz ścian w sypialni. Należy wybrać kolory spokojne, nie drażniące oka, stonowane, ciepłe i przytulne. Sypialnia i łóżko w sypialni powinny kojarzyć nam się ze snem z wypoczynkiem i możliwością zrelaksowania się po całym dniu ciężkiej pracy.
Zawsze przed snem należy wywietrzyć pokój, wpuścić trochę świeżego powietrza, zapewnić jego odpowiednią cyrkulację. Przed snem temperatura w pokoju powinna być trochę niższa.
Ważne jest również wstawanie i zasypianie mniej więcej o tej samej porze. Nadaj swojemu organizmowi odpowiedni rytm.
Warto jest również trochę poćwiczyć kilka godzin przed snem, aby troszkę zmęczyć organizm lub udać się na dłuższy spacer, aby dotlenić się i zrelaksować.
Przed snem możesz wziąć również relaksującą, ciepłą kąpiel z dodatkiem kojących zmysły olejków eterycznych, taka kąpiel wprawi cię w błogi stan i pozwoli zapomnieć o codziennych problemach.
Pamiętaj również o właściwej diecie, na kolacje jedz lekkostrawne posiłki, nie później niż kilka godzin przed snem. To jest bardzo ważne gdyż obiadanie się na noc powoduje problemy z zasypianiem, a ponad to rano budzimy się ociężali i niewypoczęci.
Prze położeniem się spać nie powinniśmy pić kawy, mocnej herbaty, napojów zawierających kofeine czy pić alkoholu, gdyż zakłóci to nasz naturalny rytm.
Pomocne przy zasypianiu jest wypicie przed snem szklanki ciepłego mleka lub herbatki ziołowej melisy.
Gdy już położysz się do łóżka dobrym sposobem na zrelaksowanie się przed snem jest obejrzenie przyjemnego filmu lub posłuchanie miłej, kojącej muzyki.
Kilka powyższych porad sprawi iż zasypianie będzie dla Ciebie przyjemnością, a rano obudzisz się wypoczęty i pełny energii.

Dodaj komentarz