build_links(); ?>
Zdrowie

Jak pokonać brodawki?

Mogą szpecić i przeszkadzać, często stają się przyczyną kompleksów. Brodawki to częsty problem, z którym wielu z nas chciałoby prowadzić skuteczną walkę. W jaki sposób można pokonać brodawki, odzyskać piękny wygląd i pewność siebie? Jakie metody walki z tym problemem może nam zaoferować medycyna alternatywna oraz jej współczesna, tradycyjna odpowiedniczka? Skąd biorą się brodawki?

Za ich rozwój w większości przypadków odpowiedzialny jest wirus HPV. Wirus ten atakuje naszą skórę i sprawia, że pojawiają się na niej nieestetyczne zmiany – brodawki. Czy wirus ten może zostać skutecznie pokonany? Niekiedy lekarze zalecają operacyjne usuwanie brodawek lub też ich złuszczanie za pomocą nowoczesnych środków oraz preparatów. Często jednak pomocna okazuje się w pierwszej kolejności medycyna alternatywna, która w ostatnim czasie znów stała się niezwykle popularna wśród Polaków. W jaki sposób można ją wykorzystać z tak uciążliwym rywalem, jakim jest wirus HPV?
Jedną z tych metod, których wykorzystanie do walki z brodawkami medycyna alternatywna zaleca nam w pierwszej kolejności, są zioła. Za lek wyjątkowo skuteczny uchodzi tu sok pozyskany z łodygi glistnika. Pomocny bywa też olej lniany, jednak i tu niezbędna jest cierpliwość. Na efekty takich naturalnych zabiegów trzeba trochę poczekać. Nic więc dziwnego, że największym powodzeniem cieszą się te preparaty do usuwania brodawek, które można nabyć bez recepty w większości polskich aptek.

Dodaj komentarz