build_links(); ?>
KuchniaZdrowie

Czosnek – naturalny antybiotyk

Choć wiele osób nie przepada za nim ze względu na jego dość intensywny i nie dla wszystkich przyjemny zapach nie można mu odmówić zbawiennego wpływu na nasze zdrowie. O czym mowa? Oczywiście o czosnku.

Czosnek znakomicie sprawdza się jako dodatek do dań i przyprawa. Wielu potrawom dodaje smaku. Przykładowo wielu miłośników pizzy nie wyobraża sobie swojego ulubionego dania bez sosu czosnkowego. Może być stosowany na dziesiątki czy może nawet na setki lub tysiące sposobów.

Już starożytni dostrzegli jego dobry wpływ na zdrowie stosując go jako ochronę przed groźniejszymi chorobami. W bardziej nam współczesnych czasach nadal się go stosuje nie tylko jako lek, ale na przykład jako środek do odkażania ran. Lekarze z całego świata poddają go badaniom, z których wynika, że jest to nie tylko dobra ochrona przed przeziębieniem czy grypą. Czosnek dzięki swoim właściwościom przeciwdziała także chorobom serca i nowotworom, a jego moc jest równa antybiotykom, choć w przeciwieństwie do nich nie wyniszcza w żaden sposób ludzkiego organizmu.

Badania naukowców z całego świata dowodzą, że regularne stosowanie czosnku w codziennej diecie zmniejsza ryzyko zawału, zmniejsza cholesterol, a także blokuje powstawanie komórek nowotworowych i ogranicza rozwój tych już istniejących.

Może warto więc zaufać mądrości naszych przodków i włączyć ten niepozorny ząbek czosnku do codziennego jadłospisu?

Dodaj komentarz