build_links(); ?>
Podróże

Atrakcje Grecji. Ateny.

Są jednym z najchętniej zwiedzanych miast na świecie, a turyści znajdą na ich terenie wiele niezwykłych budowli. Ateny, stolica Grecji i miejsce tak ważne w starożytności, mogą zachwycić swym bogactwem. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Obowiązkiem każdego turysty przybywającego do Aten jest bez wątpienia wizyta na Akropolu. Tu, w miejscu kultu Ateny, ujrzeć można jedyny w swoim rodzaju zespół starożytnych budowli. Świątynie Ateny oraz Partenon są bez wątpienia symbolami tego miejsca. Wycieczki mogą przespacerować się również Świętą Drogą, ozdobioną posągami dawnych bóstw. Warto zajrzeć również na teren Teatru Dionizosa, który znajduje się u stóp Akropolu. Już w V wieku p. n.e. był on doskonale znany Grekom, a dziś jego ruiny przypominają o roli antycznej Grecji w kształtowaniu współczesnej kultury europejskiej.
Innym, ważnym miejscem jest dawna agora ateńska, przy której po dziś dzień zachowały się ślady dawnych budowli. Koniecznie też trzeba zajrzeć na teren agory rzymskiej, którym symbolem jest ośmiokątna wieża, znana jako Wieża Wiatrów. Ze starożytnych pamiątek na uwagę zasługuje również Świątynia Zeusa Olimpijskiego, którego Grecy czcili jako najważniejszego ze wszystkich bogów.
Zabytków antycznych jest w Atenach znacznie więcej, jednak nie tylko one stanowią ozdobę tego miasta. Można tu ujrzeć i ciekawe kościoły bizantyjskie, i fascynujące budowle z okresu panowania tureckiego. By je dostrzec, wystarczy udać się na teren dzielnicy Plaka, która powstała właśnie z woli Turków.

Dodaj komentarz