build_links(); ?>
Inne ciekawostkiSport

7 najdziwniejszych sportów z całego świata

Ciekawe czy uczestnicy tych dyscyplin sportowych przygotowują się równie długo jak mistrzowie olimpijscy. Dziwne i wprawiające w osłupienie sporty w których nie zabrakło ducha rywalizacji.

1. Zawody w kopaniu po goleniach.
Sport, który powstał w Anglii i.. w sumie nie przedostał się stamtąd na światowe areny. Dwóch zawodników z wypchanymi słomą nogawkami łapie się za barki stając na przeciwko siebie i silnymi ciosami nóg robi wszystko, żeby przeciwnik się przewrócił.
2. Prasowanie w wydaniu ekstremalnym.
Polega na prasowaniu.. tym większym jest to wyczynem im miejsca, w których się prasuje są dziwniejsze, np.: na morskim klifie, na kajaku podczas sztormu czy w metrze pełnym ludzi. ten sport również powstał w Wielkiej Brytanii.
3. Szacho-boks.
Dotąd szachy kojarzyliście z brodatymi mężczyznami dokładnie myślącymi nad każdym ruchem, a boks ze spuchniętymi twarzami muskularnych mężczyzn? Gdzieś na świecie wymyślono sposób na połączenie tych dyscyplin. Zawodnicy piorą się po gębach i grają w szachy na zmianę, podczas jednego meczu. Zadziwiające.
4. Bieg z żoną na rękach.
Sport powstał w północnej Finlandii i odbywają się tam co roku Mistrzostwa Świata w noszeniu partnera życiowego na własnych rękach. Liczy się czas- jak w każdych wyścigach. Aktualnymi mistrzami są małżonkowie z Estonii.
5. Hokej na monocyklach.
Pewnie nie słyszałeś o tym sporcie, ale rozgrywki odbywają się od przeszło 25 lat na całym świecie. Jako, że zwykły hokej był zbyt nudny, postanowiono zamienić lód bardziej przyczepnym podłożem, a łyżwy jednokołowymi rowerami. Reszta pozostaje bez zmian.
6. Buzkashi, czyli gra w Polo głową kozła.
A kiedy myślę, że Świat nie jest w stanie mnie już niczym zaskoczyć natrafiam na.. Buzkashi- to narodowy sport Afganczyków, traktują go śmiertelnie poważnie, kiedy Ty pewnie właśnie czołgasz się ze śmiechu. Koniec żartów, co śmiesznego może być we wbijaniu przez kilkudziesięciu facetów na koniach głowy kozła do bramki?
7. Wyścigi człowieka z koniem.
Walijski bieg na dystansie 35 km, w którym przeciw sobie stają koń (z jeźdźcem) oraz człowiek zdany tylko na własne nogi. Każdy może spróbować sił w wyścigu z koniem.

Dodaj komentarz