build_links(); ?>
Uroda

Odmładzający makijaż- na co należy zwrócić uwagę?

Młody i atrakcyjny wygląd to cel niemal każdej kobiety, jednak wraz z wiekiem coraz trudniej taki efekt uzyskać. Umiejętnie wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda, ale jeśli popełnia się rażące błędy w tej sztuce, to można osiągnąć efekt odwrotny i dodać sobie kilka lat... Dlatego warto wiedzieć jakie cechy ma odmładzający makijaż.

Niezbyt ciemne brwi- jeśli chodzi o ten element to brwi są bardzo ważne, jeśli chodzi o makijaż. Niestety bardzo łatwo tutaj również popełnić znaczący błąd. Zbyt ostre kształty, czy też zbyt ciemny i nienaturalny odcień czasami wyglądają nie tylko groteskowo, ale także skutecznie dodają lat. Brwi powinny zarówno kształtem, jak i kolorem przypominać naturalne, powinny być jednak nieco poprawione, kiedy jest taka potrzeba.

Powiększone oko i rozświetlony makijaż to klucz do odmładzającego looku. Nic nie nadaje większej świeżości, jak odrobina rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka, a także na górnej powicie. Oczywiście warto dokładnie wytuszować rzęs i podkręcić je zalotką, dzięki temu spojrzenie będzie bardziej świeże, zalotne.

Odpowiednio dobrany podkład to klucz odmładzającego makijażu. Jeśli będzie on w nieodpowiednim dla nas odcieniu, będzie zbyt ciemny, ziemisty, czy też będzie wchodził w zmarszczki i je podkreślał- to z całą pewnością nie doda ani uroku, ani nie nada młodszego wyglądu.

Nie można przesadzać z pudrem, ponieważ jego nadmiar po pierwsze nie wygląda estetycznie, a po drugie może podkreślić i uwydatnić niedoskonałości, czy zmarszczki, a to na pewno nie dodaje uroku, ani nie odmładza.

Przed wykonaniem makijażu bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie nawilżającego kremu odżywczego, szczególnie
na partiach pod oczami. Warto jest również stosować peeling skóry twarzy, dzięki którym skóra staje się bardziej gładka.

Gładka, dobrze nawilżona, zadbana skóra oraz stosowanie powyższych kilku zasad sprawi, iż makijaż będzie wyglądał estetyczniej, a twarz nabierze świeżości i będzie wyglądała znacznie młodziej.

Dodaj komentarz